Delegates
No Name City Committee Year
Abasheva Olga St Petersburg Krasnoyarsk 2011
Abramova Olga Moscow ГУУ 2001
Afanaseva Anna Saint Petersburg NSTU 2014
Akhmetshina Inna Moscow Moscow 2006
Akimova Anna Moscow NSU 2007
Aleksandrova Anna Moscow Moscow 2015
Alimov Pavel Moscow Moscow (MAI) 2005
Andreev Anton Saint Petersburg Chelyabinsk 2016
Andreeva Lika Moscow Moscow 2015
Anikieva Nadin St. Petersburg Spuef 2013
Anisimov Pavel Moscow LC NSU 2010
Anisimova Delgira Moscow LC SPUEF 2010
Anokhina (Kisliakova) Alexandra +1 Moscow MAI 2000
Apolonskaya Ksenia Moscow NSU 2001
Artemev Aleksey Saint-Petersburg Engec-Guap 2011
Artemiev Victor Moscow MAI 1998
Azad Adnan Singapore AIESEC Singapore 2012
Baberina Ksenia Moscow Krasnodar 2013
Badriev Rishat Kazan LC Kazan 2017
Bayramkulov Islam Moscow PFUR 2002
Bednarskii Roman Moscow Tomsk 2014
Belyaeva Elena Moscow LC Naberezhnye Chelny 2009
Belyakov Stepan Moscow Engec-Guap 2009
Bespalenko Roman Moscow MGULESA 1995
Bets Ruslan +1 Moscow NSU 2010
Bogatykh Vera Moscow Higher School of Economics 2001
Bondareva Antonina Moscow SPUEF 2004
Bondik Ekaterina Moscow Tomsk 2013
Borisov Alexey Russia Saint Petersburg 1993
Borodulina Polina Moscow E&G 2015
Bortnikov Ivan +1 Moscow NSTU 2012
Bou Victor +1 Belgium Timisoara, Romania 2010
Brinza Svetlana Moscow MAI 2004
Brus Bogdan Moscow Krasnodar, Russia 2013
Caicics Aleksandrs +1 Moscow Moscow 2005
Cao Ruoqi Moscow AIESEC Moscow/ AIESEC Changsha 2016
Chatterjee Dumitro +1 Moscow Moscow State University 2000
Chernavskikh Asya Москва Ekaterinburg 2016
Chunosova Polina Moscow Moscow 2016
Churay Kristina Kemerovo Kemerovo 2017
Churkina Ksenya Moscow Omsk 2015
Cuesta Elina Moscow NSTU 1997
Dankevich Elena Moscow Volgograd 2013
Demeshko Fedor St Petersburg Engec guap 1997
Denisova Anastasia Moscow Kemerovo 2018
Didych Roman Moscow LC Moscow 2007
Djacenko Igors Riga LC Riga 2001
Dobrova Irina Den Haag NSU Novosibirsk 2003
Dubovik Dmitry Dublin Rostov-on-Don 2016
Dugarova Sayana Moscow NSTU 2006
Dyachenko Katya Moscow Moscow FA 2001
Dzhulyak Polina Moscow Samara 2017
Efimov Artem Moscow Kaliningrad 2002
Efimova Maria Novosibirsk NSTU 2008
Efimova Tatiana Moscow Engec-Guap 2002
Egorov Sergey Moscow Omsk 2015
Emetc Svetlana New York City Engec-Guap 2016
Ershova Tatiana Moscow region National Committee 1998
Evchenko Ekaterina Antwerp Moscow 2015
Evlanov Alexey +1 Moscow MAI 2002
Fedorenko Anastasiya Moscow Chelyabinsk 2001
Fedorov Matvey Moscow MAI 1992
Fedorov Andrey Moscow AIESEC Saratov 1991
Fedorova Ekaterina Dongguan, China Tomsk 2015
Fedoseev Sergey London MAI 1993
Feshina Daria Krasnogorsk (Moscow region) Krasnodar 2012
Filatov Alexander Moscow MAI 1996
Fursa Tatiana +2 Italy Kiev 1994
Gabdullina Elvira Moscow LC Izhevsk 2007
Galtsova Lorella Moscow Chelyabinsk 2000-2003
Gaynutdinov Eldar Hong Kong Omsk 2016
Gimkaeva Albina Ufa Ufa 2016
Gindin Ilya St. Petersburg E&G 2011
Gizatulina Maria Moscow Arkhangelsk 2017
Glavatskikh Anastasia Москва Ekaterinburg 2010
Glebova Maria Saint-Petersburg SPUEF 2016
Goncalves Rodrigo Leipzig @PF - Passo Fundo - Brasil 2016
Gonzales Anna Moscow CLUC (Lima, Peru) 2016
Goryukhanov Valeriy Moscow Krasnodar 2013
Gosselbakh Yuliya St. Petersburg Samara 2011
Grechina Lidia Moscow Мгу 1996
Gribushenkova Alisa Moscow Moscow 2014
Grigoryev Vladimir Moscow MUPC 1995
Iakovleva Dina Moscow SPUEF 2012
Ildemenov Andrei Mytishchi LC Cheboksary 1994
Ilinykh Elena Novosibirsk Novosibirsk State University 1994
Islyaev Timur Moscow ENGEC-GUAP 2008
Ivanov Alex Moskow Minsk 1994
Ivanov Konstantin Vienna Tomsk 2011
Ivanova Yuliya Moscow LC Moscow 2015
Izosimov Alexander Izosimov Djursholm Moscow MAI 1991
Jimenez Jose Manila University of the Philippines 1991
Kadina Valeriya Moscow Krasnodar 2015
Kalachyova Alyona +1 Moscow (Russia) Moscow (Russia) 2012
Kamalova Aigul Moscow Ufa 2012
Kan Vlad St. Petersburg NSTU/Novosibirsk 2018
Karavaev Anton Moscow Rostov-on-Don 2013
Karpachev Alexey Moscow Samara 2010
Karpenko Sergey Moscow Belorussian State Economic University 1996
Kartoshkina Margarita +1 Москва Moscow 2014
Katkova Tatyana Москва NSTU 2012
Kazanenkova Alexandra Moscow NSU 2011
Khalilova Evgeniya Moscow Omsk 2013
Khan Alexander Moscow Krasnodar 2015
Kharkov Stepan Moscow Moscow 2011
Khudenko Karina Moscow MSU 1996
Kiaune Vlad Saint Petersburg SPUEF 2014
Kirillov Alexander Moscow Bseu (Minsk) 1997
Kiselev Mikhail +1 Moscow MFI (Moscow Finance Institute) 1992
Klichanovskiy Sergey Moscow MAI 1993
Klimovich Victor Moscow LC AIESEC MAI 1999
Koch Martin Leipzig - Germany @PF - Passo Fundo (Brazil) 2017
Kolesnikova Svetlana Moscow Chelyabinsk 2009
Koneva Tatiana Moscow NSTU 1994
Konovalova Anna London Rostov-on-Don 2017
Kordas Elizaveta moscow Novosibirsk state university 2015
Korobeykin Dmitry Moscow MAI 1996
Koshek Anastasiya Moscow Krasnodar 2012
Kotlyarova Natalia Moscow Engec-GUAP 2002
Koval Nikita Moscow Samara 2014
Kozhevnikov Kirill Bengaluru MAI 1999
Kozub Tatiana Москва MAI 2001
Krasikova Darina Moscow Moscow 2015
Krestinin Alexander Moscow Moscow 2005
Krivonosov Mikhail Moscow MINSK, BELARUS (BSEU) 1994
Krot Maria Moscow Tomsk 2012
Kubaneishvili Alexander Москва Engec-GUAP 1998
Kucher Dmitry Moscow Omsk 2014
Kudrin Vasily V. Moscow Finance Academy (FA, MFI) 2012
Kurennaya Daria Moscow Kaliningrad 2008
Kuvshinnikov Denis Moscow AIESEC MAI 1999
Kuvshinnikov Anton Prievidza AIESEC MAI 2003
Kuzmin Sergey +1 Miami MAI 1993
Lantseva Marina Moscow Chelyabinsk 2015
Latypoff Timur Saint Petersburg ENGEC-GUAP 2011
Lavrinenko Nikolai Moscow ENGEC-GUAP 2005
Lavrova Anastasia Moscow Moscow 2012
Leonova Valeria Moscow Krasnoyarsk 2017
Litasova Oksana Moscow SPUEF 2016
Lukhmanova Anastasia +1 Saint-Petersberg LC SPbSU 1995
Lukoyanova Marina Luxembourg Aiesec Moscow 2012
Mahaev Hasbulat Moscow Tomsk 2015
Majsak Vitalia St. Petersburg LC Moscow 2015
Malyshkina Yulia Moscow LC Omsk 2010
Malyutin Alexander +1 Moscow Moscow state university 1998
Manzullina Alina Kazan Naberezhnye Chelny 2015
Mashlykin Dmitry +1 Москва Rostov 2013
Matveev Ivan Moscow NSTU 2002
Matvienko Igor +1 Moscow Moscow 2013
Melchakov Kirill Moscow Krasnoyarsk 2016
Melkumov Vadim Moscow Plekhanov 1995
Merkulova Anna Moscow Moscow 2012
Merkulova Vera Moscow Moscow 2011
Mikgelev Dmitry Moscow MAI 2004
Mikhaylov Dmitry Moscow Omsk 2007
Mikhaylova Marina Moscow Chelyabinsk 2002
Mikheeva Margarita Moscow Ufa 2014
Mikheikina Anna Moscow Chelyabinsk 2008
Mikheyev Ivan Moscow NSTU 2013
Millieva Yulia Saint Petersburg AIESEC Krasnoyarsk 2013
Mirkhaidarova Karina Somewhere China Kazan 2018
Mironov Mikhail +1 Moscow Moscow 2012
Mironova Maria Moscow Finance akademy 2002
Mizulin Anton +1 Saratov Saratov 2010
Morozova Karina Moscow SPUEF 2010
Muzafarov Ildar Moscow Moscow 15
Muzafarova Lyutsiya Moscow Kazan 2017
Nemirovski Dmitri Moscow HSE 1999
Nepomnyaschaya Ekaterina Moscow SPUEF 2012
Nikiforova Marina Moscow NSU 2010
Nikonorova Natalia Moscow Saratov 2006
Nurkaeva Dina +1 Moscow MSU 1997
Nutevgi Zhanna Moscow Moscow 2015
Orlan Evgeniy St.Petersburg Engec-Guap 2007
Osipchuk Vera Moscow Tomsk 2012
Osipov Vladislav Zurich LC AIESEC MAI Moscow 1990-1992
Ozerov Sergey Saint Petersburg SPUEF 2017
Panzhin Alexey Moscow Saratov 2008
Pavlus Svetlana Moscow HSE 2001
Pe Yury Moscow SPUEF 2015
Petin Roman Moscow Moscow pride 2011
Petrova Maria Moscow SPUEF 2015
Pirozhkov Ivan Moscow Novosibirsk State University 2002
Pletneva Anastasia Moscow Krasnoyarsk 2018
Poguliaeva Liubov Moscow LC FA Moscow 1999
Pokataev Andrey Moscow MSU 2000
Polunina Polina Moscow Moscow 2011 or 2012
Presnyakov Vladislav Presnyakov Moscow Cheboksary 1994-1996
Prokhorenkova Ksenia Moscow Tomsk 2016
Prokopeva Zhanna Moscow Moscow 2012
Pshenichniy Andrey Moscow Moscow 2016
Rakhimova Victoria Ufa Ufa 2012
Raydenkova Diana Moscow Tolyatti 2012-2013
Rodina Evelina Moscow LC Moscow 2010
Romanova Anastasya Moscow Moscow aviation institute 2001
Rumyanskiy Dmitry Moscow NSTU 2011
Ruzaikina Yulia Moscow NSTU 2004
Ryabova Olga +2 Moscow MFI (Moscow Finance Institute) 1992
Sadikova Ekaterina Korolyov Moscow 2013
Salukov Danil New York City Ufa 2012
Samborskiy Dmitriy Moscow NSU 2000
Samoylova Liudmila Moscow Moscow 2011
Sapfirov Alexander Moscow AIESEC MAI 2006
Savelyeva Yana Moscow Omsk 2011
Savina Anastasia London Москва ГАУ 1996
Schlosser Alisa +1 Zurich SPUEF 2013
Selskaya Tatiana Moscow Moscow 2007
Semakova Julia Moscow MAI 2001
Semyonov Pyotr St Pete St Pete 1995
Sevryukov Valentin +1 Mosco LSP aiesec mgu 1994
Shakirov Karim Kazan Spuef, E&G 2018
Shamis Evgeniya Moscow AIESEC in Cheboksary 1999
Shchur Maria Moscow LC Moscow 2011
Shipovskiy Sergey Khimki MAI 2000
Shitikov Andrey Nizhniy Novgorod Arkhangelsk 2017
Shkirtil Natalia St-Petersburg ENGEC-GUAP 2000
Shlykova Alena Москва Москва 2016
Shovkoplyas Andrey Nur-Sultan AIESEC ALMATY 1994-
Shulyak Elena Moscow MAI 2004
Sinelnikov Maksim Samara Samara 1998
Sitnik Olga +1 Moscow NSU 2010
Skachkov Pavel +1 Moscow SPUEF 1995
Skriabina Αnna Moscow SPUEF 2010
Skudarnova Elena Moscow LC Tomsk 2015
Smolin Evgeny moscow finacademy 2002
Smolkina Julia Moscow Moscow 2015
Sokolov Aleksandr Saint-Petersburg SPbSU 1996
Sominskiy Sergey Санкт-Петербург EngecGuap 1998
Sorokina Valeriya Vilnius, Lithuania LC E&G 2015
Sovin Dmitry Moscow Kiev 2001
Strelbitskaya Evgenia Moscow MAI 1996
Studnikov Sergey Moscow Lomonosov Moscow State University 1998
Sungatullina Azaliya Helsinki MUCC 1996
Surskiy Kirill +1 Moscow LC MUCC 1995
Taymurzin Igor Москва Ufa 2017
Tculauf Elvira +1 Gdansk Tomsk 2014
Timashkov Igor +1 Saint Petersburg St. Petersburg state University 1993
Titov Ivan Bonn SPUEF 2014
Torbina Olga Moscow NSTU 2002
Torgashin Roman Moscow Saratov 1997
Trdatian Elena Moscow Moscow (MAI) 2004
Tregubov Ilya Moscow AIESEC NSTU 2010
Trofimova Julia Planet Earth BSEU 1997
Tumasov Vagan Moscow Krasnodar 2013
Udalova Christina Moscow NSTU 1998
Uldyakova Alena Togliatti Togliatti 2013
Ushakov Egor Moscow Tomsk 2017
Utkin Egor Москва NSTU 2012
Utkin Alexey Moscow SPUEF 2008
Vakhterov Sergey Moscow MAI 2002
Valinurov Ilgiz Москва Novosibirsk 1993-1998
Vasilyeva Alisa Moscow Moscow 2005
Vasilyeva Olga Moscow LC SUM (MOSCOW) 2005
Vaulina Maria Moscow Chelyabinsk 2007
Vinogradov Alexey Ufa Ufa 2009
Volkova Elena Volkova Moscow MUCC 2004
Vorobieva Lyubov Moscow Finance academy 1999
Voronov Oleg Moscow SPGU 1993
Yakunin Andrey London SPBU 1994
Yanushko Pavel Minsk LC AIESEC BSEU 1993
Yaraliev Albert Moscow Engec-GUAP 2008
Yaroslavtseva Viktoriya Krasnoyarsk/Saint Petersburg/Moscow SPUEF 2016
Yurkovskiy Alexander Moscow NSU 1995
Zakharchenko Andrei Moscow Moscow 2010
Zakharov Vasily Moscow Moscow 2010
Zaritskaia Luba +1 Leuven LC Engec-Guap 2011
Zayniev Nodir +1 Moscow Moscow 2011
Zhgunova Ekaterina Saint Petersburg SPUEF 15/16
Zhukov Roman Moscow NSTU-NINE (Novosibirsk) Never
Zhukova Veronika Moscow GUU Moscow 2002
Zhuravleva Elena Moscow Saratov 2006
Zlygosteva Maria Moscow Moscow 2015
Zolotareva Elizaveta St. Petersburg SPUEF 2012
Zuev Aleksandr Moscow LC @Saratov 2004
Zvyagina Svetlana Moscow Moscow, Samara 2012